درد ناحیه مفاصل؛ نشانه ای که باید آن را جدی بگیرید

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، این موضوع بسیار مهم است که برای درمان هر چه سریع تر اقدام کنیم. اگر ما بدانیم که دردهای مفصلی ممکن است نشانه ای از بیماری های بزرگ باشند، دیگر ساده از آنها نمی گذریم و به سلامتی خود بیشتر اهمیت می دهیم. در ادامه خبرنگاران زندگی شما را با بیماری هایی که با دردهای ساده مفصلی خود را نشان می دهند، آشنا می نماید.

درد ناحیه مفاصل؛ نشانه ای که باید آن را جدی بگیرید

1. تیروئید

بسته به نوع پرکاری یا کم کاری غده تیروئید در بدن شما، ممکن است دردهای عضلانی و استخوانی را با شدت های متفاوتی حس کنید. اگر تیروئید شما کم کار باشد منجر به افزایش وزن در شما می گردد که فشار بیشتری بر مفاصل را سوار می نماید. اگر هم تیروئید شما کم کار باشد ممکن است دچار کاهش تراکم استخوان ها شده باشید. بهتر است به یک پزشک غدد مراجعه و برای درمان اختلالات عملکرد غذه تیروئید خود اقدام کنید.

2. افسردگی

افسردگی تنها یک بیماری روحی نیست. این بیماری سلامت فیزیکی ما را هم به خطر میاندازد. به علت بیش از حد کار کردن مغز حول اتفاقات و قضایا، بدن ما دچار کمبود ویتامین و مواد مغذی می گردد. که در این صورت ما شاهد گرفتگی عضلات، دردهای مفصلی، ضعف سیستم عصبی و مسائل دیگر هستیم. اگر دچار افسردگی هستید همراه با قرص های مخصوص افسردگی از پزشک خود قرص های تقویتی و مکمل هم بخواهید.

3. در رفتگی

در رفتگی با شکستگی فرق دارد. در واقع، در رفتگی به خارج شدن دو مفصل از جای درست خود می گویند. در این صورت فرد توانایی تکان دادن عضوهای درگیر را از دست می دهد. در رفتگی ممکن است بدون هیچ نشانه ظاهری رخ دهد و تنها درد طاقت فرسا متوجه شما باشد.

4. لوپوس

تقریبا بیش از یک و نیم میلیون نفر از مردم آمریکا به این بیماری دچار هستند و پزشکان آمریکایی معتقدند که این بیماری در ابتدا خود را با دردهای مفصلی نشان می دهد. در واقع برای شک کردن به لوپوس برای دردها مفصلی، ما احتیاج به نشانه های جدی تری مانند اختلالات کلیوی، تشنج، سکته مغزی یا قلبی داریم.

5. آرتروز

آرتروز نتیجه ساییدگی و خوردگی استخوان ها بر یکدیگر است. هنگامی که مایع بین مفصلی به هر علت از بین می رود، استخوان ها روی هم ساییده شده و درد زیادی را احساس می کنیم. اگر در مراحل اولیه به این درد توجه کنید با تغذیه و داروهای مناسب می توانید درمان را آغاز کنید؛ ولی اگر این موضوع برای شما کم اهمیت باشد و مدتی طولانی را با این درد سپری کنید، مراحل و نحوه درمان به مراتب برای شما سخت تر می گردد.

منبع: ایرنا زندگی

به "درد ناحیه مفاصل؛ نشانه ای که باید آن را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درد ناحیه مفاصل؛ نشانه ای که باید آن را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید