توصیه هایی برای سلامت چشم ها

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، معاینه مرتب چشم ها حتی در سنین کودکی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که به حفظ قدرت بینایی و جلوگیری از ضعیف شدن این عضو حساس و مهم یاری می نماید.

توصیه هایی برای سلامت چشم ها

با معاینه مرتب چشمها میتوان عارضه هایی همچون گلوکوم (آب سیاه) را که علامتی ندارند به موقع تشخیص داد چرا که تشخیص به موقع در درمان سریعتر و آسانتر بیماری موثر است.

سایت webmd در مطلبی با موضوع چگونگی حفظ سلامت چشمها به افراد توصیه میکند که علاوه بر معاینه مرتب از رعایت مواردی که در ادامه به آنها اشاره میشود، غافل نباشند.

- مصرف مواد غذایی مفید: فرایند حفظ سلامت چشم از نوع مواد غذایی مصرفی شروع میشود. مواد مغذی همچون اسیدهای چرب امگا 3، روی و ویتامینهای C و E میتواند به پیشگیری از بروز بیماریهای مرتبط با چشم همچون آب مروارید و دژنراسیون ماکولا یاری کند. به گفته متخصصان مصرف سبزیجات دارای برگ سبز، گوشت ماهی، تخم مرغ، حبوبات و مرکبات از جمله غذاهای توصیه شده است.

- خودداری از مصرف سیگار: مصرف سیگار احتمال ابتلا به آب مروارید، آسیب عصب بینایی و دژنراسیون ماکولا را در میان سایر مسائل بیشتر می نماید.

- استفاده از عینک آفتابی: استفاده از عینک آفتابی مناسب به محافظت از چشمها در برابر اشعه ماورا بنفش (UV) خورشید یاری می نماید. قرار دریافت بیش از حد در معرض اشعه ماورا بنفش احتمال بروز آب مروارید و دژنراسیون ماکولا را افزایش می دهد.

- استفاده از عینک ایمنی: اگر در محل کار یا خانه با مواد خطرناک سر و کار دارید از عینک ایمنی یا عینک محافظ بهره ببرید.

- خودداری از کار طولانی مدت با رایانه و گوشی هوشمند: کار کردن طولانی مدت با رایانه و گوشی هوشمند موجب خستگی چشم، تاری دید، خشکی چشم، سردرد و گردن درد میشود.

- برای معاینه چشمها به پزشک مراجعه کنید: معاینه مرتب چشمها حتی در سنین کودکی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به حفظ قدرت بینایی و جلوگیری از ضعیف شدن چشمها یاری می نماید.

منبع: همگردی

به "توصیه هایی برای سلامت چشم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای سلامت چشم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید