تفنگداران آمریکایی وارد استان المهره یمن شدند

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، رسانه های یمن از ورود تفنگداران نیروی دریایی آمریکا (مارینز) به فرودگاه الغیضه در استان المهره در شرق یمن به منظور آموزش نیروهای ائتلاف خبر دادند.

تفنگداران آمریکایی وارد استان المهره یمن شدند

آژانس مطبوعات یمن امروز (یکشنبه) نوشت که منابع مطلع بدون تعیین کردن هویت هواپیمایی که با آن وارد شده اند، ورود این تفنگداران دریایی آمریکا به فرودگاه بین المللی الغیضه که تحت کنترل نیروهای عربستان سعودی است در طی دو روز گذشته را تایید کردند.

به نوشته آژانس مطبوعات یمن، ورود این تفنگداران نیروی دریایی آمریکا پس از ورود نیروهای مشترک آمریکا و انگلیس به فرودگاه استان المهره در اواخر ژانویه صورت گرفته است.

فعالیت های آمریکا و انگلیس در استان های تحت کنترل نیروهای ائتلاف و دولت فراری منصور هادی به ویژه پس از سفر کریستوفر هنزل سفیر آمریکا به فرودگاه الغیضه در اوایل دسامبر سال گذشته ، انجام می گردد.

پیشتر در تیرماه سال گذشته سخنگوی نظامی جنبش انصارالله از کشف سلاح های ارسال شده از سوی آژانس توسعه بین المللی آمریکا برای ائتلاف سعودی در یمن خبر داده بود و در یک کنفرانس خبری گفته بود که ماهیت اصلی آژانس آمریکایی این است که کوشش می نماید برنامه ها و اهدافش را بر مردم یمن تحمیل کند. این آژانس نقش های اطلاعاتی خود را با شعارهای انسانی به انجام می رساند.

سرتیپ یحیی سریع تاکید نمود: آمریکا از حمایت های نظامی، لجستیکی و اطلاعاتی ائتلاف سعودی در جنگش علیه یمن دست برنداشته است. آژانس یادشده نیز زیرنظر مستقیم وزارت خارجه آمریکاست و به نفع دشمنان یمن عمل می نماید.

وی اضافه کرد: واشنگتن پشت سر ائتلاف متجاوز سعودی واقع شده است. این آمریکاست که این ائتلاف را مجهز به سلاح می نماید، اهدافش را تعیین می نماید و بر جنایت های وحشیانه اش در حق مردم یمن سرپوش می گذارد.

سخنگوی انصارالله ادامه داد: مردم ما با سلاح های آمریکایی کشته می شوند. مردم ما در رنج و سختی هستند زیرا آمریکا از دست نشانده هایش در منطقه یعنی عربستان و امارات حمایت می نماید.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت با حمایت آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد اما پس از گذشت 6 سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طی این سال ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آن ها را زنان و بچه ها تشکیل می دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده های سعودی جان خود را از دست داده اند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "تفنگداران آمریکایی وارد استان المهره یمن شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفنگداران آمریکایی وارد استان المهره یمن شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید