ترکیه: نیروهای گارد ساحلی یونان پناهجویان را می سوزانند

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، وزیر کشور ترکیه، گارد ساحلی یونان را به بد رفتاری با پناهجویان و سوزاندن آن ها متهم کرد.

ترکیه: نیروهای گارد ساحلی یونان پناهجویان را می سوزانند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خنده و شادی، وزیر کشور ترکیه، یونان را به نقض حقوق مهاجران و پناهجویان و آتش زدن بعضی از آن ها متهم کرد.

به نوشته شماره یکشنبه روزنامه دیلی صباح سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در توییتی نوشت: گارد ساحلی یونان به دنبال سوزاندن مردم و ریختن بنزین بر روی آنها هستند و این نشان دهنده یک کشتار تحت نظارت اروپا است.

وی با انتقاد از اتحادیه اروپا به دلیل نادیده دریافت اقدام های یونان در قبال مهاجران، اضافه کرد: تا زمانیکه اروپا به یونان این اجازه را دهد و در مقابل حوادثی که به میان می آید، سکوت کند، به عنوان تحریک کننده این رفتار شرم آور، نامش در تاریخ ثبت خواهد شد.

فرماندهی گارد ساحلی ترکیه روز شنبه اظهار داشت که 41 پناهجو را در دریای اژه که به داخل آب های سرزمینی ترکیه رانده شده بودند نجات داده است و گارد ساحلی یونان نیز یک پناهجو را آتش زده است.

این فرماندهی در وبگاه خود اظهار داشت که تیم های گارد ساحلی برای نجات پناهجویان اوایل روز شنبه راهی منطقه چشمه در استان ازمیر اعزام شدند.

وزیر کشور ترکیه همچنین فیلمی را در توییتر به اشتراک گذاشت که نشان می داد نیروهای یونانی پناهجویان را به آبهای ترکیه می رانند.

در شروع بحران مهاجرت اروپا در سال 2015 تقریباً یک میلیون پناهجو، غالبا سوری با قایق از ترکیه به یونان رفتند. یک سال بعد ، اتحادیه اروپا با آنکارا توافق کرد تا جریان را متوقف کند و شمار مهاجران به طور چشمگیری کاهش یافت.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا چندی قبل در بیانیه ای از تصمیم ترکیه برای بازکردن مرزهای خود برای پناهجویان به سمت اروپا انتقاد و تاکید کردند که تصمیم آنکارا برای باز کردن مرزهای خود با یونان نادیده دریافت توافق مهاجران در سال 2016 با این اتحادیه است.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا که در شهر زاگرب گرد هم جمع شده بودند در بیانه خود اظهار داشتند این تصمیم آنکارا غیرقابل قبول است و استفاده از آن برای فشار سیاسی محکوم است. وزرای خارجه اروپایی همچنین نگرانی عمیق خود را درباره اوضاع مرزی یونان-ترکیه اعلام و استفاده ابزاری از پناهجویان برای اهداف سیاسی را رد کردند.

به دنبال عدم حمایت اتحادیه اروپا از تجاوز ترکیه در ادلب در سوریه، دولت آنکارا تهدید خود مبنی بر بازکردن مرزهای خود به روی پناهجویان آواره به سمت اروپا را عملی کرد.

یونان و ترکیه در خصوص طیف وسیعی از موضوعات از جمله منابع انرژی در مدیترانه اختلاف نظر دارند و سال گذشته هنگامی که هزاران پناهجو در ترکیه سعی در حمله به مرزهای زمینی یونان را داشتند تنش بین این دو کشور عضو ناتو افزایش یافت (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترکیه: نیروهای گارد ساحلی یونان پناهجویان را می سوزانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: نیروهای گارد ساحلی یونان پناهجویان را می سوزانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید