احتمال استفاده از کامپیوتر در امتیازدهی مسابقات ژیمناستیک

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، رئیس فدراسیون جهانی ژیمناستیک گفت که کامپیوترها یک روز جای قضاوت انسانی را در این رشته پر خواهند کرد.

احتمال استفاده از کامپیوتر در امتیازدهی مسابقات ژیمناستیک

به گزارش وبلاگ خنده و شادی و به نقل از کمیته ملی المپیک، موریناری واتانابه که به تازگی مجدداً به عنوان رئیس فدراسیون دنیای ژیمناستیک انتخاب شده، معتقد است سیستم امتیازدهی رایانه ای که برای این ورزش توسعه می یابد، ممکن است روزی اختیار را از داوران انسانی بگیرد.

سیستم سه بُعدی که قبلاً به رویدادهای منتخب فدراسیون بین المللی معرفی شده است، به وسیله فوجیتسو عرضه می گردد و به عنوان یکی از حامیان اصلی این نهاد از زمانی که واتانابه در سال 2016 به عنوان رئیس انتخاب شده ، ارائه می گردد. واتانابه که در کنگره ماه گذشته جایگاه خود را به عنوان رئیس FIG حفظ کرد، تأکید کرد که این فناوری در حال حاضر به قضات یاری می نماید، اما ایده تبدیل شدن آن به داوری را رد نکرد.

وی در این باره گفت: برای این مأموریت، ما سیستمی را تکمیل نموده ایم که پنج دستگاه، ژیمناستیک هنری را پوشش دهد و این امکان برای همه دستگاه ها فراهم می گردد که سیستم سه بعدی را در امتیازدهی خود داشته باشند. این سیستمی است که از داوران در ورزش ما حمایت می نماید، نه سیستمی برای جایگزینی داوران ما. چنین توسعه سیستمی در جامعه ژیمناستیک به تنهایی به جامعه ورزش یاری می نماید، چراکه ما هیچ شبهه ای در امتیازدهی با سیستم نخواهیم داشت.

واتانابه ادامه داد: علاوه بر این، ورزشکاران ژیمناستیک می توانند در طول تمرینات خود نیز امتیازات را به دست آورند. داشتن امتیازات در تمرینات با امتیازات در مسابقات، تمرینات کارآمد را هم برای ژیمناستیک ها و هم برای مربیان ممکن می نماید. با استفاده از سیستم امتیازدهی رایانه ای، مسابقات از راه دور نیز در کشورها و منطقه ها مختلف دنیا امکان پذیر خواهد بود. بعلاوه در کوشش هستیم تا ژیمناستیک ریتمیک را رصد کنیم، در دوره بعدی این سیستم را تکمیل خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "احتمال استفاده از کامپیوتر در امتیازدهی مسابقات ژیمناستیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال استفاده از کامپیوتر در امتیازدهی مسابقات ژیمناستیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید