آزمایش موشکی کره شمالی، سفر کیشیدا را نیمه کاره گذاشت

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، در پی شلیک آزمایشی موشک بالستیک کره شمالی، نخست وزیر ژاپن سفر خود به استان های شمالی این کشور را نیمه کاره رها نموده و برای شرکت در نشست اضطراری شورای امنیت ملی به توکیو بازگشت.

آزمایش موشکی کره شمالی، سفر کیشیدا را نیمه کاره گذاشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خنده و شادی، خبرگزاری کیودو گزارش داد، در پی آزمایش موشک بالستیک کره شمالی، فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن سفر کاری خود به استانهای منطقه ها شمالی ژاپن را نیمه کاره رها نموده و قرار است برای شرکت در نشست شورای امنیت ملی به توکیو باز شود.

براساس این گزارش، فومیو کیشیدا صبح روز سه شنبه به استان فوکوشیما در شمال شرق ژاپن سفر نموده بود و قرار بود پس از آن به استان آکیتا در شمال برود. در هر صورت پس از شلیک موشکی کره شمالی کیشیدا تصمیم گرفته است فورا به توکیو بازشود.

کیودو بعلاوه گزارش داد که شورای امنیت ملی ژاپن قرار است امروز در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی نشست اضطراری برگزار کند و نخست وزیر نیز در آن حضور خواهد داشت.

کیشیدا به تازگی به ریاست حزب حاکم ژاپن رسید و پس از آن به عنوان نخست وزیر نو ژاپن معرفی و سوگند یاد کرد.

ارتش کره جنوبی پیش از این اعلام نمود، کره شمالی بامداد امروز سه شنبه یک موشک بالستیک از زیردریایی مستقر در شهر بندری سینپو به دریای ژاپن شلیک نموده است.

طبق این گزارش، کره شمالی ماه ژانویه از یک نوع نو موشک شلیک شده از زیردریایی، رونمایی کرد و این موشک را قدرتمندترین سلاح دنیا خوانده بود.کره شمالی در هفته های اخیر مجموعه ای از آزمایش های موشکی را در دستور کار خود قرار داده است.

بنا بر ادعای مقام های غربی و متحدانشان در کره جنوبی و ژاپن، این آزمایش های موشکی ناقض قطعنامه های سازمان ملل است اما کره شمالی این ادعا را رد نموده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "آزمایش موشکی کره شمالی، سفر کیشیدا را نیمه کاره گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش موشکی کره شمالی، سفر کیشیدا را نیمه کاره گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید