چهل قُلپ کار منتشر شد، 40 داستان از نوجوانان و اولین عایدی زندگی شان

به گزارش وبلاگ خنده و شادی (ایبنا)، سن که زیاد می گردد دیگر نمی گردد از پاسخ دادن به برخی پرسش ها فرار کرد. شاید در پانزده سالگی در پاسخ چی بلدی؟ یا شغلت چیه؟ بپیچید به بازی؛ اما در سی سالگی نه.

چهل قُلپ کار منتشر شد، 40 داستان از نوجوانان و اولین عایدی زندگی شان

کار نه فقط موضوع اصلی این کتاب، که اگر از بزرگ ترها بپرسید می گویند: عزیزم موضوع اصلی زندگیه. بعد هم به افق خیره شده و ادامه می دهند: کار آدم رو می سازه. اگر مخالف اید، یک لحظه چشم تان را ببندید و بپرید به همان مثلاً سی سالگی خودتان. به چیزی دست نزنید، فقط فکر کنید هیچ چیزی بلد نیستید: نه مهارتی و نه شغلی. ترسناک است؟ موافقم بیایید فرار کنیم.

در این کتاب 40 داستان از کار کردن هم سن و سال هایمان می گوییم؛ از آنهایی که از نوجوانی مهارت دار شده اند و دیگر از پاسخ دادن به آن دو پرسش نمی ترسند و سرشان بالاست، آنهایی که مزه بزرگی را توی نوجوانی چشیده اند.

البته چون کار موضوعی تخیلی نیست، این داستان ها هم از واقعیت گرفته شده اند؛ پس مثلاً وقتی داستان دیگه تفنگ بادی نمی خوام را خواندید نگویید جوراب فروشی آخه؟! بالاخره یک روزی باید با پول توجیبی برای آخرین بار روبوسی کنیم و از زندگی مان شوتش کنیم بیرون.

خدا برای جهانیش قانون هایی گذاشته و نخواسته است همین جوری پول بریزد روی سرمان. جهانی خودش است، به ما چه؟! اما انصافاً اگر این قانون نبود تا به حال نسل آدمیزاد هم رفته بود پیش نسل دایناسورها سیزده به در. آن وقت همه استعدادهایمان کپک زده بودند؛ چون نه دیگر سراغ کشف جهان می رفتیم، نه از فضا سر در می آوردیم، نه هسته اتمی شکافته می شد، نه ماشین های خفن می ساختیم و نه فیلی هوا می شد. پس نمی گردد گفت آخه مشتی این چه قانونی بود گذاشتی؟!

آدم های کتاب چهل قُلپ کار هم هر کدام کاری می نمایند. آدم هایی که خاطرات شان را با حال وهوای قرن نو هزاروچهارصدی پخته و داستان نموده ایم. خاطرات آدم هایی هم سن مامان ها و باباهایمان که از نوجوانی خودشان تعریف نموده اند. درسِ زندگی، عهد بوق و عهد غیربوق سرش نمی گردد. ما هم روزی سی ساله می شویم و باید پاسخی برای پرسش چی بلدی؟ و شغلت چیه؟ داشته باشیم؛ پس چرا برترین و سرحال ترین پاسخ را نداشته باشیم؟!

کتاب چهل قُلپ کار؛ داستان نوجوانان و اولین درآمدشان به نویسندگی مهدی پیرهادی و تصویرگری رضا مکتبی با شمارگان هزار نسخه و به بهای 60 هزار تومان از سوی انتشارات راه یار منتشر شده است و علاقه مندان می توانند این کتاب را علاوه بر کتابفروشی ها، از سایت یا صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub.ir تهیه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "چهل قُلپ کار منتشر شد، 40 داستان از نوجوانان و اولین عایدی زندگی شان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهل قُلپ کار منتشر شد، 40 داستان از نوجوانان و اولین عایدی زندگی شان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید