افتتاح عمیق ترین استخر دنیا

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، عمیق ترین استخر دنیا در دبی به زودی در های خود را به روی عموم باز می نماید. این استخر تفریحی که اسم عمیق ترین استخر دنیا را به خود اختصاص داده 60 متر عمق دارد و 14 میلیون لیتر آب شیرین را در خود نگهداری می نماید.

افتتاح عمیق ترین استخر دنیا

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، افتتاح این استخر به رکوردداری یک ساله استخر عمیق لهستان انتها خواهد داد. آن استخر که سال گذشته افتتاح شد 45 متر عمق داشت و از نظر میزان تقریباً نصف استخر دبی بود.

دبی هم اکنون محل بلندترین آسمان خراش دنیا و عظیم ترین مرکز خرید در دنیا هم است، سال هاست که جاذبه های رکوردشکن فراوانی را در برنامه تجاری و گردشگری خود قرار داده است.

دمای میلیون ها لیتر آب این استخر که حجمی شش برابر استخر شنای المپیک دارد 30 درجه سانتی گراد ثابت خواهد بود. این استخر و حداقل چهار برابر عظیم تر از هر استخر غواصی در دنیا است. گینس در 27 ژوئن به آن اسم عمیق ترین استخر شنا برای غواصی اعطا کرد.

بنا بر اطلاع رسانی مقامات این استخر، بازدید از این مکان فعلاً با دعوت نامه امکان پذیر است، اما اواخر سال جاری برای استفاده عموم آماده خواهد بود. ولیعهد دبی شیخ حمدان بن محمد بن محمد بن راشد آل مکتوم که خودش از علاقه مندان شنا و غواصی است، از اولین بازدیدنمایندگان بود و تجربه خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد. ویل اسمیت بازیگر مشهور هالیوودی هم با انتشار ویدئویی، تجربه گشت وگذار در این استخر منحصربه فرد را با دنبال نمایندگان خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

مسئولان استخر در معرفی این مکان تفریحی گفته اند: لذت کشف یک جاذبه خیره نماینده زیر آب که شبیه یک شهر غرق شده متروکه است را کشف کنید. برای گشت وگذار در این شهر گسترده زیر آب که پر از ماجراجویی و شگفتی است، چندین بار غواصی ضروری است. استخر مجهز به 56 دوربین است تا از ایمنی غواصان اطمینان حاصل کند. پیشرفته ترین سامانه های روشنایی و صدا، حالات مختلف زیر آب را ایجاد می نمایند.

ایمنی این محل علاوه بر دوربین ها، با گروه غواصان ناظر تکمیل خواهد شد. علاوه بر آن هر شش ساعت یک بار آب از پالایه های مخصوص عبور داده و آلودگی زدایی خواهد شد.

اگر برنامه سفر به دبی را در لیست تفریحات تابستانی خود قرار داده اید بازدید از این مکان منحصربه فرد تجربه فراموش نشدنی خواهد بود. به احتمال زیاد ورودی 800 درهمی (حدود 200 دلار) ارزشش را دارد.

منبع: فرارو

به "افتتاح عمیق ترین استخر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح عمیق ترین استخر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید