مکان های تفریحی تهران برای بچه ها

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، در پایتخت ایران فضاهای اختصاصی پر تعداد برای تفریح و بازی بچه ها یافت نمی شوند و مکان های تفریح بچه ها به جاهایی مثل مهدکودک و پارک محدود می شوند.

مکان های تفریحی تهران برای بچه ها

به گزارش خبرنگار وبلاگ خنده و شادی، در حالیکه در تهران تعداد مکان های تفریحی برای بچه ها اندک است، اما وبلاگ خنده و شادی 10 مکان را به شما پیشنهاد می دهد تا لحظاتی خوشی را در کنار بچه هاتان سپری کنید.

1- پارک دلفین ها

دلفیناریوم برج میلاد تهران یکی از بهترین پارک دلفین ها در ایران است و این امکان را برای شما مهیا نموده تا دلفین ها را از نزدیک ببینید. برج میلاد هر روز میزبان آلفا و کاسیا است که هر شب با اجرای نمایش هایی زیبا، چشم های همه را به خود خیره می نمایند. دلفیناریوم برج میلاد تهران در قسمت غربی برج واقع شده و با اجرای برنامه های دیدنی، لحظاتی شاد و مفرح را برای همه به ارمغان می آورد. تنها کافیست به دوست داشتنی ترین جانوران اقیانوس ها بپیوندید و از تجربه خاص دیدن این جانوران و نمایش های بی نظیر آن ها لذت ببرید. دلفیناریوم برج میلاد، نخستین دلفیناریوم غیر ساحلی در خاورمیانه و مرتفع ترین دلفیناریوم جهانست. در این پارک چهار شیردریایی وجود دارد که با آموزش هایی که به آن ها داده شده هم می توانند نقاشی بکشند، هم عکس یادگاری بگیرند و هم ساز دهنی بزنند و تماشای همه این ها برای بچه ها می تواند شادی آفرین باشد.

2-باغ پرندگان تهران

یکی از جذاب ترین مکان ها برای تفریح بچه ها می تواند جایی باشد که پرندگان زیادی در رنگ ها و شکل های مختلف در کنار هم جمع شده اند. باغ پرندگان تهران بزرگترین باغ پرندگان ایران است و پرندگانی مثل جغد، شاهین، عقاب، طاووس، پلیکان و فلامینگو در آن نگهداری می شوند. برکه های بزرگ و کوچکی در گوشه و کنار پارک وجود دارند و بالای سرتان پرنده ها در پروازند. این مکان یکی از بهترین فرصت ها برای آشنایی بچه ها با پرنده ها و حیوانات از نزدیک است. در این باغ، زمین بازی مخصوص بچه ها وجود دارد و آن ها می توانند سوار درشکه شوند. ساعت کار باغ پرندگان همه روز از 9 تا 18 است. این باغ در خیابان هنگام، خیابان 35 متری استقلال، خیابان کوهستان واقع شده است.

3-باغ کتاب تهران

از آنجایی که بچه ها را باید از سنین پایین با کتاب آشنا کرد تا در آینده با کتاب بیگانه نباشند، باغ کتاب تهران می تواند بهترین گزینه برای بچه ها باشد. در این مکان بچه ها می توانند با خیال راحت در گوشه ای بنشینند یا بین قفسه ها بچرخند و کتاب بردارند. در باغ کتاب به عنوان نمایشگاه کتاب دائمی در تپه های عباس آباد یک فضای اختصاصی برای بچه ها و نوجوانان در نظر گرفته شده که در آن علاوه بر عرضه محصولات فرهنگی و کتاب، فضای شاد و مفرحی هم برایشان ایجاد شده است. در گوشه و کنار این مجموعه مجسمه ها و عروسک های محبوب بچه ها قرار گرفته و امکان بازی و سرگرمی آن ها در فضایی بزرگ و جذاب به وجود آمده است. سینمای بچه ها نیز شور و شوق بچه ها را برای آمدن به این فضا بیشتر می نماید. باغ کتاب در محدوده مترو حقانی قرار گرفته است و شما با 10 دقیقه پیاده روی به آنجا می رسید.

4-باغ وحش و قلعه سحرآمیز پارک ارم

یکی از قدیمی ترین مراکز تفریحی تهران پارک ارم است. نام شهربازی پارک ارم از سال های دور تا کنون همراه تفریح در ذهن بزرگ و کوچک نقش بسته و یکی از مناسب ترین قسمت های پارک برای تفریح بچه ها باغ وحش ارم و قلعه سحرآمیز ارم است. در این باغ وحش که بزرگترین باغ وحش پایتخت به شمار می آید، 110 گونه جانوری از شیر و فیل گرفته تا مار و کبک نگهداری می شوند. بعد از دیدن باغ وحش و غذا دادن به حیوانات می توانید فرزندتان را به قلعه سحرآمیز پارک که سالن سرپوشیده بازی است، ببرید و اوقات خوشی را برایش رقم بزنید. این مجموعه در اتوبان تهران- کرج واقع شده است.

5-دریاچه چیتگر

قایق سواری برای ما بزرگترها بسیار جذاب است، چه برسد به بچه ها که از دیدن آب مثل بیشتر ما سر ذوق می آیند. دریاچه شهدای خلیج فارس یا چیتگر، تنها دریاچه پایتخت است و از این رو هوادار زیادی دارد. این دریاچه که یکی از جاهای تفریحی تهران برای بچه ها هم هست، با داشتن زمین بازی مخصوص آن ها، آبنمای موزیکال، بازی های متنوع آبی و دوچرخه سواری می تواند لحظات شادی را برایشان در شهر پردود و دم تهران فراهم کند. می توان پرواز پرندگان دریاچه را تماشا کرد یا با دوچرخه دوری هم اطرافش زد و خنده را به لب بچه ها نشاند. این مجموعه در بزرگراه همت غرب، شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای چیتگر قرار گرفته است.

6-پارک ژوراسیک

ژوراسیک پارک تهران یا بوستان دایناسورهای متحرک یک تفریحی است که در میدان بهرود سعادت آباد تهران قرار گرفته است. در این پارک 28 مدل مجسمه دایناسور گرد هم آمده و نخستین پارک موضوعی پایتخت به شمار می رود که به معرفی انواع دایناسورها به همراه نمایش مجسمه های متحرک دایناسورها همراه با صدا و جلوه های ویژه می پردازد که می توان با شیوه زندگی و خورد و خوراک دایناسورها هم آشنا شد. این پارک در اوایل اسفند ماه 1392 خورشیدی به بهره برداری رسید.

7-شهربازی بیلینو

شهربازی بیلینو نخستین پارک عمرانی ایران، بازی و تجربه با دستگاه های واقعی راه سازی و ساختمانی است که در بوستان نهج البلاغه تهران قرار گرفته است. در این پارک دستگاه های ساختمانی واقعی و راه سازی مثل بیل مکانیکی، لودر بازی، جرثقیل و نوار نقاله، ماشین حمل الوار، جرثقیل چنگکی و بیل مکانیکی ایجاد شده تا بچه ها علاقمند به این موضوعات از آن لذت ببرند. این شهربازی در بزرگراه همت، بعد از یادگار امام، بوستان نهج البلاغه، فاز یک قرار گرفته است.

8-موزه عروسک های ملل

عروسک ها ابزارهایی قدرتمند و کارآمد هستند که می توانند به عنوان سفیران فرهنگی، سبب شناخت و معرفی پیشینه تاریخی، فرهنگ و آداب و رسوم مردمان مناطق مختلف در هر نقطه ای از جهان باشند. برای آشنایی هر چه بیشتر بچه ها با فرهنگ و تاریخ می توان از عروسک ها استفاده کرد. موزه عروسک های ملل نیز بهترین مکان برای این اتفاق است. در این موزه 540 عروسک فرهنگی از 53 کشور جهان به نمایش گذاشته شده و بخش هایی مثل عروسک های نمایشی، عروسک های سایه و عروسک های قومی ایران دارد. این موزه در خیابان پاسداران، نگارستان پنجم (حاج هادی)، پلاک 4 واقع شده است.

9-سرزمین عجایب

همه ما خاطرات زیبایی از دوران کودکی داریم، اما شاید یکی از شیرین ترین خاطرات کودکی مربوط به روزهایی باشد که با بزرگترها به شهربازی می رفتیم. شهربازی سرزمین عجایب در طبقه چهارم مرکز خرید تیراژه قرار گرفته است که با فضایی حدود 4000 متر وسایل بازی متنوع برای کلیه دسته های سنی، این مکان را مکانی مناسب جهت بازی بچه ها و خرید بزرگسالان تبدیل نموده است. البته مجتمع های تجاری تیراژه یک و دو دستگاه های مختلفی برای بازی بچه ها دارند. آدرس تیراژه 1: اشرفی اصفهانی، پایین تر از پونک و تیراژه 2: بزرگراه امام علی به سمت جنوب خروجی شهید مدنی، جنب مترو شهید مدنی.

10-خانه های کودک و بازی

بچه عاشق یادگیری هستنند و یادگیری در بچه ها بیشتر بر اساس بازی شکل می گیرد. بازی برای بچه ها معنایی فراتر از یک سرگرمی دارد. خانه های بازی بچه ها این فرصت را فراهم نموده تا بچه ها به شکل تخصصی در زمینه بازی فعالیت نموده و ساعاتی را پر از شادی و هیجان تجربه نمایند. اسباب بازی های مختلفی در این خانه ها برای بازی بچه ها وجود دارد. این خانه های بازی در مناطق مختلف شهر قرار دارند و با جستجوی عبارت مراکز خانه بازی کودک در تهران می توان به آدرس هر کدام از آن ها دست پیدا کرد.

منبع: همگردی

به "مکان های تفریحی تهران برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان های تفریحی تهران برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید