حروف فارسی مواج روی بوم نقاشی؛ روزنه امیدی به آینده دارد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، تهران (پانا) - فریدون امیدی درباره آثار نمایشگاه روزنه و چشم اندازی که به آینده دارند، شرح داد.

حروف فارسی مواج روی بوم نقاشی؛ روزنه امیدی به آینده دارد

به گزارش صبا، فریدون امیدی نقاش و کالیگرافر که نمایشگاه انفرادی او با نام روزنه این روزها در گالری نگر در معرض تماشا قرار گرفته است،گفت: اتودهای اولیه این مجموعه از یک سال پیش آغاز شد، اما از 6 ماه پیش به صورت جدی روی این مجموعه متمرکز شدم.

وی درباره آثار این نمایشگاه اعلام کرد: این نقاشی ها در مقدار های مختلف و روی بوم با لایه های ضخیم رنگ روغن کار شده و با گود و برجسته کردن رنگ و ایجاد ریتم و تکرار حروف این فرم ها شکل گرفته اند.

این نقاش با اشاره به اینکه از تک حروف فارسی در کارهایش استفاده می نماید اما خطاط نیست، اعلام کرد: بیشتر به نقاشی گرایش دارم و از بافت ها و شگردهای نقاشی در آثارم استفاده می کنم.

این هنرمند درباره متریال به کار برده در این مجموعه شرح داد: من همواره با رنگ روغن کار می کنم و با این تکنیک بهتر می توانم ضخامت رنگ را کنترل کنم و با کارتک های شانه ای و با استفاده از ریتم و تکرار حروف درهم تنیده که از هم عبور می نمایند، حرکت موج وار روی بوم را نمایش دهم.

امیدی درباره انتخاب عنوان روزنه برای این نمایشگاه تشریح کرد: بعد از اتمام مجموعه، این نام را انتخاب کردم زیرا فکر می کردم با حال و هوا و بحران های امروز جامعه ایران تناسب دارد. در این نقاشی ها که از پس زمینه رنگ های سیاه استفاده شده است اشاره ای به شرایط اجتماعی کشور و شیوع ویروس کرونا دارد که چشم اندازی تلخ و تاریک است و شکافی که در پس زمینه و لابه لای خطوط، به صورت سطوحی رنگین به افق یا چشم اندازی دور اشاره دارد، کورسویی به آینده است.

وی در خاتمه اعلام نمود: از مخاطبان دعوت می کنم که آثار را از نزدیک تماشا نمایند زیرا ممکن است در فضای مجازی تصویر کارها را ببینند اما تماشا اثر هنری از نزدیک تجربه دیگری ست.

این نمایشگاه تا 20 دی ماه هر روز به جز روزهای شنبه از ساعت 16 تا 20 در گالری نگر دایر و پذیرای علاقه مندان است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حروف فارسی مواج روی بوم نقاشی؛ روزنه امیدی به آینده دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حروف فارسی مواج روی بوم نقاشی؛ روزنه امیدی به آینده دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید