(تصاویر) آتش خشم در اسپانیا در پی بازداشت یک رپر!

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، در پنجمین شب از ناآرامی های جاری در اسپانیا برای اعتراض به محکومیت پابلو هاسل، خشونت به اوج خود رسید و به جز بارسلون و مادرید، چند شهر دیگر این کشور نیز صحنه درگیری شدید راهپیمایان با پلیس بود.

(تصاویر) آتش خشم در اسپانیا در پی بازداشت یک رپر!

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، معترضین در جریان درگیری، سنگ، بطری و اشیاء دیگر را به سمت پلیس پرتاب کردند، کانتینر ها و سطل های زباله را به آتش کشیدند و در و پنجره و ویترین چندین مغازه و بانک را درهم شکستند.

پابلو هاسل، رپر معروف و بسیار پر کار اهل کاتالونیا به دلیل توهین به خاندان سلطنتی و ستایش از تروریسم به نه ماه زندان محکوم شده است. او که دارای گرایش کمونیستی و ضدپادشاهی است، در ترانه ها و شعرهایش و نیز در مطالبی که در شبکه های اجتماعی می نویسد به شدت از نهاد سلطنت، دولت و پلیس انتقاد می نماید.

پلیس منطقه خودمختار کاتالونیا در توییتر گفت که تظاهرنمایندگان در بارسلون پرتابه های شعله ور به سمت پلیس انداختند و مأموران نیز برای متفرق کردن جمعیت گلوله های پلاستیکی شلیک کردند. به گفته پلیس محلی، حدود 6 هزار نفر در اعتراضات شامگاه گذشته در این شهر حضور داشتند.

بعضی از معترضان در خیابان پسیج د گراسیا بارسلون که گران ترین خیابان اسپانیا خوانده می گردد، به چندین مغازه حمله نموده و شیشه های آن ها را شکستند. بعضی دیگر از راهپیمایان نیز شیشه های سالن عظیم کنسرت پالائو دلا موزیکا را خرد کردند.

به گفته منابع رسمی، در جریان این ناآرامی ها 9 نفر از جمله 3 فرد نوجوان بازداشت شدند. پلیس محلی گفته بعضی از این افراد به دلیل غارت مغازه ها در بارسلون بازداشت شده اند. پلیس همچنین گفته است که 9 نفر از معترضان زخمی و دو تن از آنان به بیمارستان منتقل شدند.

هاسل هفته گذشته از معرفی خود به زندان برای تحمل محکومیتش سر باز زد و در دانشگاه شهر ییدا، بست نشست. پلیس او را در دانشگاه بازداشت کرد و اعتراضات از همان زمان در کشور پا گرفت.

پلیس گفته است در روز های گذشته بیش از 60 نفر در سراسر کاتالونیا بازداشت شده اند. در جریان درگیری ها در بارسلون، یک زن چشم خود را از دست داد و این امر سیاستمداران را برانگیخت تا در خصوص تاکتیک های پلیس در رویارویی با اعتراض ها درخواست بازنگری نمایند.

منبع: فرارو

به "(تصاویر) آتش خشم در اسپانیا در پی بازداشت یک رپر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) آتش خشم در اسپانیا در پی بازداشت یک رپر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید