اجرایی شدن نظام مکان یابی مدارس در 10 استان کشور

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، تهران (پانا) - جلسه آنالیز استقرار نظام مکان یابی مدارس در سال 1400 باهدف برطرف مسائل پیش آمده در فرایند اجرای طرح برگزار گردید و شش استان جدید موظف به اجرای نظام مکان یابی مدارس شدند.

اجرایی شدن نظام مکان یابی مدارس در 10 استان کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، نخستین جلسه طرح استقرار نظام مکان یابی مدارس براساس آمایش سرزمین و تحولات جمعیتی در سال 1400 با حضور معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مدیران کل نوسازی مدارس استان های خراسان شمالی، سمنان، مرکزی، زنجان، خوزستان، یزد، اصفهان، قزوین، کرمانشاه و آذربایجان شرقی برگزار گردید.

داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه در چهار استان پایلوت سمنان، مرکزی، خراسان شمالی و زنجان مراحل مختلف این طرح درحال پیاده سازی است، گفت: در گام اول شاخص ها وضوابط تدوین شد و در گام دوم نیزطراحی و توسعه سامانه حامی برنامه ریزی مکان یابی و تخصیص فضاهای آموزشی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: تهیه نقشه مناطق آموزش و پرورش، کنترل کیفیت اطلاعات جمعیت شناسی، مدل سازی پیش بینی جمعیت از جمله اقداماتی است که لازم بود درابتدای امر انجام گردد، علاوه بر این عدم انطباق اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با شناسنامه فنی مدارس و عدم هماهنگی دستگاه های مختلف از جمله مسائلی بود که استان ها در فرایند اجرای کار گزارش کردند.

ورناصری با تاکید بر لزوم رصد و کنترل کار با توجه به جزئیات توسط مدیران کل استان ها اضافه کرد: موضوع اصلی مکان یابی ارتقای امنیت و ایمنی دانش اموزان در فرایند تعلیم و تربیت است و در راستا جمع آوری لایه های مختلف داده ها و اطلاعات موانعی بوجود آمد. چالش های به وجود آمده در فرایند استعلام حریم ها نیز بخشی از این موضوع است.

لازم به ذکر است، با اضافه شدن 6 استان کرمانشاه، قزوین، اصفهان، یزد، خوزستان و آذربایجان شرقی به استان های مجری طرح استقرار سامانه مکان یابی در 10 استان کشور در حال اجراست.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اجرایی شدن نظام مکان یابی مدارس در 10 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرایی شدن نظام مکان یابی مدارس در 10 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید