کدام رنگ لباس مجلسی برای من مناسب تر است؟

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، رنگ لباس مجلسی یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب لباس مجلسی مناسب برای مراسم های مختلف است که بر اساس نوع لباس و فرم بدن و نوع مراسم انتخاب می گردد

کدام رنگ لباس مجلسی برای من مناسب تر است؟

شاید بتوان گفت لباس مجلسی بعد ازمانتو و روسری بیشترین کاربرد را در میان لباس های زنانه دارد. بسیاری از ما خانم ها برای خرید لباس زنانه از هفته ها قبل از مراسمی که در آن دعوتیم اقدام به برنامه ریزی برای خرید لباس می کنیم و مهم ترین مشکل ما نداشتن ایده خوب برای انتخاب مدل لباس مجلسی است.

لباس مجلسی را براساس رنگ آن انتخاب کنید

رنگ ها در فرهنگ های مختلف اغلب معانی متفاوتی دارند و حتی در جوامع غربی معانی رنگ های مختلف پس ازسال ها تغییر نموده است.

1- لباس مجلسی مشکی

مشکی رنگ سلطه و قدرت است. این رنگ برای مد پرطرفدار است چون شخص را لاغرتر نشان می دهد. همچنین شیک و بادوام است. رنگ مشکی همچنین نشان دهنده اطاعت و فرمانبرداری است. برخی ازکارشناسان مد می گویند لباس مشکی پوشیدن برای زن به معنی فرمانبرداری از مرد است.

2- لباس مجلسی سفید

تازه عروسان سفید می پوشند تا مظهر معصومیت و پاکی باشند. رنگ سفید نور را منعکس می نماید و رنگ تابستانی محسوب می گردد. رنگ سفید برای دکوراسیون و مد پرطرفدار است چون یک رنگ روشن و ملایم است، و با همه چیزست می گردد. با وجود این، آلودگی روی رنگ سفید سریع تعیین می گردد و به همین دلیل پاکیزه نگاه داشتن آن دشوارتر از سایر رنگهاست.

3- لباس مجلسی قرمز

قرمز، پرشورترین و تندترین رنگ است که سبب سریعتر شدن ضربان قلب و تنفس می گردد. قرمز همچنین رنگ عشق است. رنگ قرمز جلب توجه می نماید و کسی که رنگ لباس مجلسی اش قرمز است ملیح تر به چشم می آید. چون قرمز رنگ تندی است، در مذاکرات و درگیری ها نمی تواند کمکی به مردم بکند.

4- لباس مجلسی صورتی

صورتی که رویایی ترین رنگ است، آرامش بخش تر است.

5- لباس مجلسی آبی

آبی، رنگ آسمان و اقیانوس یکی از پرطرفدارترین رنگ هاست. این رنگ مانند رنگ قرمز سبب عکس العمل متضاد می گردد. آبی، رنگ صلح و آرامش است و سبب می گردد بدن مواد شیمیایی آرامش بخش فراوری کند، پس اغلب در اتاق خواب از این رنگ استفاده می گردد. رنگ آبی می تواند سرد و یأس آور هم باشد. مشاوران مد توصیه می نمایند در مصاحبه های شغلی رنگ آبی بپوشید چون رنگ آبی نشان دهنده وفاداری است.

6- لباس مجلسی سبز

برای چشم، سبز ملایم ترین رنگ است و می تواند قدرت دید را افزایش دهد. رنگ سبز نشاط آور و آرامش بخش است.

7- لباس مجلسی زرد

زرد آفتابی شاد جلب توجه می نماید. با وجود اینکه یک رنگ خوش بینانه به حساب می آید، مردم در اتاق های زرد رنگ بیشتر عصبانی می شوند و بچه ها بیشتر گریه می نمایند. رنگی که کمتر از سایر رنگ ها چشم را جذب می نماید زرد است که اگر زیاد مورد استفاده قرار گیرد می تواند مقهور نماینده باشد.

8- لباس مجلسی ارغوانی

ارغوانی، رنگ سلطنتی نشانگر تجمل، ثروت و ظرافت است. این رنگ همچنین زنانه و رویایی است. با وجود این چون رنگ ارغوانی در طبیعت نادر است تصنعی به نظر می آید.

منبع: setare.com

به "کدام رنگ لباس مجلسی برای من مناسب تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام رنگ لباس مجلسی برای من مناسب تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید