پایتخت 7 به عید میرسد؟

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، تقریبا دو هفته قبل، خبری درباره توافق مدیران تلویزیون با سازندگان سریال پایتخت و شروع پیش فراوری فصل هفتم سریال منتشر شد، اما خبر هایی که در روز های اخیر درباره جدایی برخی از عوامل مجموعه از این پروژه رسیده، احتمال آماده شدن پایتخت 7 ویژه نوروز 1400 را کم و کمتر می نماید. پس از مهران احمدی، آرش عباسی نویسنده فصل هفتم سریال هم با انتشار پستی در اینستاگرامش از قطع همکاری خود با این پروژه خبر داده است. در این گزارش به دلایلی پرداخته ایم که امکان پخش پایتخت را در نوروز 1400 به پایین ترین حد خود می رساند.

پایتخت 7 به عید میرسد؟

تردید محسن تنابنده برای نگارش فیلم نامه

روزنامه خراسان در ادامه نوشت: محسن تنابنده از فصل اول پایتخت تا فصل ششم این سریال، علاوه بر بازیگر به عنوان طراح فیلم نامه و سرپرست نویسندگان فیلم نامه این سریال را همراهی نموده است، اما طبق خبری که چند روز قبل فیلم نیوز منتشر نموده، محسن تنابنده درباره ساخت فصل هفتم سریال تردید دارد و به همین دلیل هنوز نگارش فصل هفتم سریال را آغاز ننموده است. آغاز نشدن مرحله نگارش فیلم نامه و تصمیم غیرقطعی محسن تنابنده در این باره یکی از مهم ترین اتفاقاتی است که باعث می گردد نزدیک بودن زمان آغاز ساخت پایتخت 7 کاملا بعید به نظر برسد.

نوروز 1400، بدون پایتخت؟

اگر مدیران تلویزیون و عوامل پایتخت خیلی زودتر از این ها برای ساخت ادامه سریال به توافق رسیده بودند و همه چیز طبق روال پیش رفته بود، اکنون مرحله پیش فراوری این مجموعه به انتها رسیده و تصویربرداری آن هم آغاز شده بود که فراوری سریال تا نوروز سال آینده تمام گردد و فروردین ماه این مجموعه به آنتن برسد، اما اکنون که روز های انتهای آذرماه را سپری می کنیم، هیچ تصمیم قطعی مهمی درباره آغاز فراوری پایتخت 7 گرفته نشده و نه تنها کار نگارش فیلم نامه در حال اجرا نیست، بلکه این مرحله مهم هنوز آغاز نشده است. این در حالی است که سال گذشته در 11 آذرماه، پایتخت 6 کلید خورد. در این شرایط حتی اگر فصل هفتم سریال به فراوری برسد، احتمالا باید ماه رمضان یا زمان دیگری غیر از نوروز منتظر آن بود.

غیبت مهران احمدی

یکی از تغییرات مهم در فصل ششم پایتخت، بازگشت شخصیت بهبود با بازی مهران احمدی به قصه بود که توجه هواداران این سریال را جلب و آن ها را غافلگیر نموده بود. هرچند ناتمام ماندن پایتخت 6 باعث شد سرنوشت این شخصیت به نقطه درستی نرسد و او نیز مانند دیگر شخصیت های اصلی سریال بلاتکلیف بماند، اما در میان اعضای خانواده معمولی، بهبود صندلی ویژه ای نزد مخاطبان دارد و حضورش در سریال باعث جذابیت آن می گردد.

چند روز قبل، مهران احمدی در گفت وگوی زنده اینستاگرامی خود، در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت پایتخت 7 گفت که هیچ اطلاعی درباره این موضوع ندارد و به دلیل قرارداد هایی که بسته، نمی تواند در فصل هفتم ایفای نقش کند. بی شک غیبت این بازیگر در پایتخت 7، آن هم پس از حضور کوتاهش در فصل 6 و بازگشت به قصه، ساخت ادامه سریال را با مشکل روبه رو خواهد نمود.

مشغولیت احمد مهرانفر

هرچند تا به حال دیگر بازیگران سریال مانند بهرام افشاری و احمد مهرانفر درباره حضور خود در ادامه سریال، صحبتی ننموده اند، اما طبق خبری که به تازگی منتشر شده، مهرانفر برای بازی در اولین فیلم آرزو ارزانش به نام آهنگ دونفره قرارداد بسته است و از اواخر آذرماه جلوی دوربین خواهد رفت، بنابراین او نیز مانند مهران احمدی به پروژه دیگری تعهد دارد.

با توجه به این که بازی در سریال پایتخت زمان زیادی از مهرانفر می گیرد، بعید است که او همزمان در دو پروژه حاضر گردد. علاوه بر این، قطعا گریم مهرانفر در آهنگ دونفره با گریم او در سریال پایتخت 7 متفاوت خواهد بود و نمی تواند همزمان در این فیلم و سریال حضور داشته باشد.

پایتخت 7 نویسنده ندارد

یکی دیگر از اتفاقات مهمی که ساخت پایتخت 7 ویژه نوروز 1400 را با، اما و اگر های جدی روبرو می نماید، جدایی آرش عباسی نویسنده پایتخت 6 از این سریال است. او دیروز با انتشار پستی نوشت که درباره سریال پایتخت برای او طرح و ایده ای ارسال نگردد، چون او ارتباطی به فصل هفتم این مجموعه ندارد و نمی تواند این ایده ها را با سازندگان سریال در میان بگذارد.

او در بخشی از پست خود، درباره آن چه از پایتخت نصیب اش شده به آشنایی با سیروس مقدم اشاره نمود و نوشت: آرزو می کنم این همکاری در زمان دیگر، با آدم های دیگری و نه در پایتخت دوباره اتفاق بیفتد. او همچنین شرح داد که او به عنوان نویسنده در این سریال حضور داشته نه طراح داستان. جدایی آرش عباسی و انتخاب نویسنده جدید برای فصل هفتم فرایندی زمان بر است و این موضوع هم به چالش مهمی برای ساخت ادامه سریال تبدیل شده است.

با توجه به مسئولیت محسن تنابنده به عنوان طراح فیلم نامه و بازیگر سریال و فرصت کمی که برای فراوری این مجموعه تا نوروز مانده، او به تنهایی نمی تواند نگارش فیلم نامه را برعهده داشته باشد، در نتیجه این موضوع هم مانعی جدی بر سر راه ساخت پایتخت نوروزی خواهد بود.

حاشیه های ششمین پایتخت

فصل ششم پایتخت که نوروز 99 روی آنتن رفت، با حاشیه های مختلفی گره خورد. سال گذشته پس از سخنان تند محمدصادق کوشکی علیه رخشان بنی اعتماد در برنامه دنیا آرا، محسن تنابنده اعلام نمود پس از پایتخت 6 دیگر با تلویزیون همکاری نخواهد نمود. احمد مهرانفر نیز در اقدام مشابهی از تلویزیون خداحافظی کرد و پایتخت 6 را آخرین حضور خود در تلویزیون دانست. اعتراض به ممیزی سریال هنگام پخش، سکانس انتهای قسمت آخر و ادعای رئیس صداوسیما درباره وجود ستون پنجم فرهنگی روشن در سریال و انتشار تصاویر نامتعارف بازیگران نوجوان سریال سارا و نیکا فرقانی هم از دیگر حواشی پایتخت 6 بود که باعث شد آخرین فصل این مجموعه جنجال هایی به پا کند و این گمانه را که ادامه ساخت این مجموعه متوقف خواهد شد تقویت کرد.

طبق شنیده ها از نکات مهم و قابل توجه در سری جدید پایتخت، تکمیل فیلمنامه ناتمام مرحوم خشایار الوند برای ساخت است و همچنین بازگشت و حضور مجدد علیرضا خمسه در این فصل. هنوز تعیین نیست آیا خمسه در قامت جوانی و روح باباپنجعلی نقش آفرینی خواهد نمود یا نقش دیگری را بر عهده خواهد داشت.

از نکات دیگر فصل هفتم پایتخت می توان به حذف نقش سارا و نیکا به دلیل حواشی چند ماه اخیر آن ها در فضای مجازی اشاره نمود.

با توجه به اینکه سعید آقاخانی نیز از تابستان سال جاری، فصل سوم نون خ را کلید زده و اواخر فیلمبرداری آن است و مجموعه پایتخت همچنان در مرحله پیش فراوری، باید منتظر ماند و دید شبکه یک سیما کدام مجموعه را برای پخش در ایام نوروز 1400 انتخاب خواهد نمود.

منبع: فرارو

به "پایتخت 7 به عید میرسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایتخت 7 به عید میرسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید