نمایشگاه سراسری صنایع دستی در گناباد گشایش یافت

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: سومین نمایشگاه و جشنواره سراسری صنایع دستی و فرهنگ و اقوام کشور در گناباد گشایش یافت.

نمایشگاه سراسری صنایع دستی در گناباد گشایش یافت

به گزارش وبلاگ خنده و شادی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، علیرضا شناسایی امروز پنجشنبه 21 آذر 1398 با اعلام این خبر افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه و جشنواره، توسعه فرهنگ گردشگری و رونق صنایع دستی و افزایش نقش آفرینی آن ها در رونق اقتصادی استان های مختلف، افزایش سطح شناخت مردم و به خصوص جوانان نسبت به آیین های بومی و محلی و تبادل تجربیات بین هنرمندان است.

او ادامه داد: در این نمایشگاه، صنایع دستی استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، همدان، زنجان، اصفهان، یزد، گیلان ، مازندران، اردبیل، کرمان، سمنان، کرمانشاه، گلستان و فارس در قالب 80 غرفه تا 28 آذر ماه در معرض دید عموم قرار داده شده است.

شناسایی اظهار کرد: در این جشنواره بیش از50 هنرمند از استان های مختلف به تولید هم زمان یا ارائه تولیدات صنایع دستی خود در رشته های سفالگری، پارچه بافی، گلیم و رودوزی های سنتی، نمد، میناکاری و سنگ های قیمتی می پردازند.

او شرح داد: اجرای آیین های بومی و محلی، برپایی سیاه چادرهای سنتی و عرضه سوغات اصیل استان های مختلف را از دیگر بخش های این نمایشگاه و جشنواره برشمرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گناباد گفت: علاقه مندان می توانند تا 28 آذرماه از ساعت 10 تا 13 و 16 تا 22 از این نمایشگاه، در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور بازدید کنند.

گناباد در فاصله حدود 290 کیلومتری از جنوب مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار گرفته است.

منبع: میراث آریا

به "نمایشگاه سراسری صنایع دستی در گناباد گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه سراسری صنایع دستی در گناباد گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید