رشد 30 درصدی مساحت زمین های جنگلی

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین از افزایش 30 درصدی مساحت جنگل های این استان در 10 سال اخیر اطلاع داد.

رشد 30 درصدی مساحت زمین های جنگلی

به گزارش وبلاگ خنده و شادی به نقل از ایرنا، علی اکبر اسداللهی امروز دوشنبه اظهار کرد: براساس برآوردهای اولیه صورت گرفته، اراضی جنگلی استان با انجام اقدامات حفاظتی و احیا طی یک دهه اخیر حدود 30 درصد رشد و گسترش پیدا نموده است. در حال بیش از 28 هزار هکتار اراضی جنگلی در استان قزوین وجود دارد که بیشتر آنها به صورت غیرمتراکم در مناطق الموت غربی و شرقی و طارم سفلی قرار دارند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین اضافه نمود: 10 ذخیره گاه جنگلی نیز با گونه های ارزشمند گیاهی به میزان 684 هکتار در این استان وجود دارد. با توجه به اعتبارات محدود منابع طبیعی برای حفاظت از اراضی ملی از جمله جنگل ها، مشارکت مردم در صیانت از این منابع خدادادی ارزشمند بسیار مهم و لازم است.

اسداللهی با اشاره به فعالیت 150 محافظ اراضی ملی به شکل افتخاری در استان قزوین در قالب شبکه همیاران طبیعت، اظهار کرد: اداره کل منابع طبیعی آمادگی جذب افراد واجد شرایط و دوستدار طبیعت را به عنوان محیطبانان افتخاری دارد.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره ملی روز جنگلبان که امروز برگزار می گردد، اظهار داشت: مهدی جمالی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی در بوئین زهرا و همچنین سلیم کریمی به عنوان محافظ افتخاری منابع طبیعی در آبیک به عنوان نفرات برگزیده در این جشنواره که به شکل مجازی برگزار می گردد، تقدیر خواهند شد.

بیش از 60 درصد مساحت استان قزوین را منابع طبیعی تشکیل می دهد. منابع طبیعی استان قزوین شامل 850 هزار هکتار مرتع، 28 هزار هکتار جنگل و 29 هزار هکتار بیابان است.

منبع: همشهری آنلاین

به "رشد 30 درصدی مساحت زمین های جنگلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 30 درصدی مساحت زمین های جنگلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید