درخشش همزمان امیر جعفری در جیران و یاغی

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، امیر جعفری این روز ها همزمان در دو نقش میرزا آقاخان نوری در سریال جیران و اسی قلک در سریال یاغی، هر دو در شبکه نمایش خانگی، می درخشد.

درخشش همزمان امیر جعفری در جیران و یاغی

به گزارش خراسان، امیر جعفری بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر که در سال های اخیر، اغلب با فیلم های کمدی بدنه در سینما دیده شده، برخلاف سینما، در پلتفرم ها با آثار چشمگیری دیده می گردد.

او از مدتی پیش با نقشی مهم در سریال جیران در شبکه نمایش خانگی حضور داشت و به تازگی در سریال یاغی دیگر مجموعه شبکه نمایش خانگی، در نقش مهم دیگری دیده شده است. به نظر می رسد جعفری تا مدتی، به عنوان یکی از بازیگران اصلی هر دو سریال، حضور پررنگی در پلتفرم ها داشته باشد. نگاهی داریم به نقش آفرینی امیر جعفری در این دو سریال.

سیاستمدار حیله گر جیران

امیر جعفری با کاراکتر میرزا آقاخان نوری که یکی از چهره های بدنام تاریخ سلطنت قاجار اسـت، از همان قسمت دوم وارد سریال جیران شد. او در جلد شخصیتی اهل تزویر و دسیسه جلوی دوربین رفته که در برابر افراد مختلف، چهره های متفاوت و متناقضی از خـود به نمایش مـی گـذارد. پس از بـازی در یک سکانس در قسمت دوم، به تدریج نقش پررنگ تری یافت و به یکی از شخصیت های اصلی تبدیل شد.

در جیران، جعفری وقتی که در مقابل شاه قاجار، مهد علیا و همسران شاه قرار می گیرد، در عین حال که با نرمی، حیله گری خود را نشان می دهد، با سخن گفتن تندتند و صریح، از اقتدار خود نمی کاهد و در زمانی که در برابر دیگر مسئولان حکومت و دولت حضور می یابد، با تبختر یک سیاستمدار غالب ظاهر می گردد. این دوگانگی به شکلی جالب توجه، فتنه انگیزی و فریبکاری میرزا آقاخان نـوری را به شکلی باورپذیر در مقابل مخاطب مـی آورد.

این توانایی های امیر جعفری به ویژه با راهنمایی حسن فتحی، روشن می نماید چرا در آثار متعددی از این فیلم ساز از کیفر و پستچی سه بار در نمی زند گرفته، تا شهرزاد و میوه ممنوعه حضور جدی دارد و گویی جعفری بازیگر ثابت ساخته های فتحی است.

مالخر لات یاغی

این بازیگر همزمان یاغی ساخته محمد کارت را نیز در حال نمایش در پلتفرم دارد. جالب آن که درست عکس نقش آفرینی کاملا درون گرای خود در جیران، در یاغی بازی برون گرایی دارد؛ او که کاراکتر هایی نزدیک به این شخصیت را یک دهه پیش در چک برگشتی و زیر هشت نیز بازی نموده بود، در دیالوگ های سریع و پینگ پنگی اسی قلک خوش نقش ظاهر شده و ابعاد تازه ای از مهارت خود را نشان می دهد.

اگرچه هنوز تنها یک قسمت از یاغی منتشر شده، اما براساس همین قسمت طولانی نیز می توان پی برد جعفری رنگ ولعاب مناسبی به نقش آفرینی مالخر کلاه بردار این سریال داده است. از این به بعد، انتشار همزمان جیران و یاغی می تواند تا مدت ها، آخرهفته های جالبی را برای امیر جعفری رقم بزند.

منبع: فرارو

به "درخشش همزمان امیر جعفری در جیران و یاغی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش همزمان امیر جعفری در جیران و یاغی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید