ارتباط بین فقدان ویتامین D و ریزش مو

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، چقدرکمبود ویتامین D و ریزش مو مرتبط است؟ آیا ویتامین D برای سلامت استخوان ها مهم نیست؟ شما باید همه چیز را در مورد ارتباط بین ویتامین D و سلامت مو بدانید.

ارتباط بین فقدان ویتامین D و ریزش مو

مترجم: مهناز مزارعی

منبع:راسخون

چقدرکمبود ویتامین D و ریزش مو مرتبط است؟ آیا ویتامین D برای سلامت استخوان ها مهم نیست؟ شما باید همه چیز را در مورد ارتباط بین ویتامین D و سلامت مو بدانید.

ویتامین D اغلب به نام ویتامین آفتاب شناخته می شود، زیرا می تواند به راحتی با قرار گرفتن بدن در معرض نور خورشید صبحگاهی فراهم شود. با این حال، ما مدت زمان کمی را در معرض نور خورشید می گذرانیم بنابراین کمبود ویتامین D در بدن از طریق علائم مختلف نشان داده می شود. یکی از این علائم، تضعیف مو، از دست دادن رنگ طبیعی مو و ریزش مو است.

چگونگی ارتباط ویتامین D و ریزش مو

ویتامین D یکی از اساسی ترین ویتامین های مورد نیاز برای جذب کلسیم است. در حالی که باور عمومی این است که کلسیم تنها مسئول سلامت استخوان ها است، واقعیت این است که برای موهای سالم و قوی هم مورد نیاز است. هنگامی که کمبود ویتامین D در بدن وجود دارد، میزانکلسیم تحت تاثیر قرار می گیرد، که به نوبه خود بر بدن تاثیر می گذارد، و باعث ریزش مو می شود. ویتامین D به فولیکول های مو کمک می کند و دارای اسیدهای چرب است که برای تقویت مو مهم هستند. این اسیدهای چرب باعث تولید روغن های طبیعی در پوست سر می شود و حتی به پیشگیری از شوره سرکمک می کند. به این ترتیب، کمبود ویتامین D می تواند باعث ریزش مو شود

تحقیقات اخیر در مورد موش نشان داد که محروم کردن آنها به طور کامل از ویتامین D سبب ریزش مو همراه با علائم راشیت شده است. بنابراین، این ویتامین است که به نام یکی از علل ریزش مو شناخته شده است. باید بدانید که عوامل دیگری باعث ریزش مو می شود. برای معین این که آیا ویتامین D دلیل اصلی ریزش مو است یانه باید به پزشک مراجعه کرد، و دلیل اصلی مشکل را پیدا کنید. اگر کمبود ویتامین D موجب ریزش مو شود، ممکن است از شما خواسته شود که رژیم غذایی خود را تغییر دهید و شاید مکمل های تغذیه ای هم برای افزایش میزان ویتامین D در بدن به شما توصیه شود.

چگونه کاهش سطح ویتامین D میزان مو را کاهش می دهد

همانطور که قبلا ذکر شد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با پزشک خود مشورت کنید که آیا واقعا کمبود ویتامین D باعث ریزش مو می شود. در این صورت، غذاهای خاصی باید بخورید تا این مشکل برطرف شود. روش های درمانی در زیر آورده شده است

سعی کنید حداقل پنج دقیقه بین ساعت6تا 10 صبح در معرض نور آفتاب صبحگاهی قرار بگیرید. هر زمان پس از این ساعات به دلیل نور شدید خورشید می تواند به پوست ضرر برساند.

مصرف غذاهایی که غنی از ویتامین D هستند. این غذاها شامل محصولات لبنی مانند کره، ماست و شیر ساده و ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا و مرغ هستند.

مکمل های ویتامین D که از طریق پزشک شما تجویز می شود. اضافه بودن ویتامین D در بدن می تواند باعث سمیت شود چرا که این ویتامین یک ویتامین محلول در چربی است و به راحتی دفع نمی شود. حتی زمانی که شما به روش های طبیعی به افزایش ویتامین D کمک کنید مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا تغییر رژیم غذایی. اگر مدت زمان زیادی در معرض نور خورشید قرار بگیرید پوست شما به دلیل افزایش تولید ملاتونین در بدن تیره می شود. با استفاده از روش های ساده فوق، ماساژموها با روغن های طبیعی و همچنین اجتناب از مواد شیمیایی از موهای خود مراقبت کنید.

منبع: راسخون

به "ارتباط بین فقدان ویتامین D و ریزش مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بین فقدان ویتامین D و ریزش مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید