کلاهبرداری میلیاردی کُردهای وابسته به آمریکا از کشاورزان حسکه سوریه

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، با ایجاد یک مؤسسه قلابی، مدعی شدند این مؤسسه وابسته به سازمان ملل است و از این طریق، دست به کلاهبرداری زدند.

کلاهبرداری میلیاردی کُردهای وابسته به آمریکا از کشاورزان حسکه سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خنده و شادی، مسئولان سوری در استان الحسکه واقع در شمال شرق این کشور، اعضای باند یک مؤسسه قلابی را دستگیر کردند.

یک منبع امنیتی سوری به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که مسئولان امنیتی سوریه، عضو یک شبکه مجرمانه را دستگیر کردند که یک مؤسسه بین المللی قلابی تحت عنوان صندوق توسعه سازمان ملل را ایجاد نموده بودند.

این صندوق جعلی، در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه احداث شده است که تحت حمایت آمریکا قرار دارند و وابسته به این کشور هستند.

منبع سوری در ادامه بیان کرد که اعضای این باند، از کشاورزان و زمین داران کلاهبرداری می کردند؛ به طوری که مبالغ کلاهبرداری شده، بیش از یک میلیارد لیره سوری است.

وی گفت، بازپرسی از فرد بازداشتی نشان می دهد که شمار زیادی از اعضای این باند، جزء عناصر نیروهای دموکراتیک یا نیروهای وابسته به آن بودند.

این منبع خاطر نشان کرد که در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد، جرم و جنایت، کلاهبرادرای و سرقت افزایش یافته و ناامنی بیشتر شده است.

منبع مذکور اظهار داشت که اعضای این باند، هنگام برداشت محصول، اجازه نمی دادند روستائیان محصولاتشان را به مراکز وابسته به دولت سوریه در این استان تحویل دهند و پس از آن، مقادیر زیادی از محصولاتشان را با نام این مؤسسه قلابی خریداری می کردند.

این در حالی است که در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد وابسته به آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه، نیروهای خارجی زیادی، تحت پوشش اقدامات بشردوستانه فعالیت می نمایند که بسیاری از این مؤسسات، قلابی هستند و از سوی این شبه نظامیان مجوز گرفته اند.

در همین ارتباط، یکی از منابع نزدیک به نیروهای دموکراتیک در استان رقه به اسپوتنیک گفت که یکی از فرماندهان این گروه توانسته با مبالغ اقتصادی هنگفت و مقادیر زیادی آثار باستانی به منطقه کردستان عراق فرار کند.

این شخص، مسئول بخش آثارباستانی نیروهای دموکراتیک در استان رقه بود که توانست از این استان به کردستان عراق فرار کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کلاهبرداری میلیاردی کُردهای وابسته به آمریکا از کشاورزان حسکه سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری میلیاردی کُردهای وابسته به آمریکا از کشاورزان حسکه سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید