نگرانی وزارت بهداشت از سیستم فاضلاب خوزستان و خطر بروز بعضی بیماری ها

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بالقوه خواندن خطر بروز بعضی بیماری ها در استان خوزستان گفت: به دلیل گرمی هوا و مسائل آب و فاضلاب این منطقه، با خطر بروز بعضی بیماری ها روبرو هستیم.

نگرانی وزارت بهداشت از سیستم فاضلاب خوزستان و خطر بروز بعضی بیماری ها

دکتر علیرضا رئیسی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه کنترل اوضاع از نظر شیوع و اپیدمی بیماری در مناطق سیل زده به خوبی در حال کنترل است، گفت: نکته قابل توجه در مورد بعضی مناطق سیل زده آن است که حتی اگر به واسطه سیل هم دچار مشکل نمی شدند، مسائل دیگری گریبانگیر آنها بود. به عنوان مثال یکی از عمده ترین مسائل در استان خوزستان، مشکل سیستم فاضلاب است.

وی اضافه نمود: مشکل فاضلاب در استان خوزستان بالقوه مستعد بروز بسکمک از بیماری ها است. هر سال به دلیل گرمی هوا و مسائل آب و فاضلاب این منطقه با بعضی بیماری ها روبرو هستیم و رخ دادن بیماری در خوزستان به هیچ عنوان دور از ذهن نخواهد بود، اما این موضوع هیچ ارتباطی با سیل اخیر ندارد. نمی توان از سیل به عنوان عامل تشدید کننده مسائل استان خوزستان یاد نکرد، اما باید مطلع بود که سیل تنها مسبب مسائل در این استان نیست.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به همکاری های بسیار گسترده برای کنترل شرایط در مناطق سیل زده، گفت: با کمک خدا و همت مسئولین مربوطه توانستیم از بروز هرگونه بیماری اپیدمی در تمام مناطق سیل زده بویژه استان خوزستان جلوگیری کنیم. البته باید به فکر اصلاح زیرساخت آب و فاضلاب در خوزستان باشیم؛ زیرا تا زمانی که فکر جدی برای اصلاح این ساختار نشود، در معرض خطر بیماری ها قرار داریم و نگرانی ما از بین نخواهد رفت.

وی در انتها اضافه نمود: البته اوضاع سایر مناطق سیل زده مانند لرستان و گلستان تا این حد نگران کننده نیست، اما توان مضاعف خود را برای مباحث کلرزنی، کنترل آب، کنترل بیماری ها و… در مناطق سیل زده به کار بسته ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگرانی وزارت بهداشت از سیستم فاضلاب خوزستان و خطر بروز بعضی بیماری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی وزارت بهداشت از سیستم فاضلاب خوزستان و خطر بروز بعضی بیماری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید