سرکوب ده ها داعشی بر اثر عملیات طالبان در شرق افغانستان

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، منابع خبری اعلام کردند که بر اثر ادامه حملات طالبان به مواضع گروه تروریستی داعش در ولایت کنر ده ها جنگجوی داعشی کشته و زخمی شدند.

سرکوب ده ها داعشی بر اثر عملیات طالبان در شرق افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ خنده و شادی، پیش از این عملیات پاکسازی داعش توسط طالبان به دلیل حملات هوایی آمریکا متوقف شده بود اما طالبان از چند روز پیش بار دیگر عملیات گسترده را برای پاکسازی داعش از ولایت کنر شروع نموده است.

منابع خبری تصریح کردند که بر اثر این عملیات تا کنون چندین جنگجوی داعشی کشته و زخمی شده و شمار بسیاری از آنها نیز به اسارت طالبان در آمده است.

یک منبع به نن تکی آسیا گفت: بر اثر حملات شدید طالبان در شهرستان نورگل ولایت کنر گروه تروریستی داعش از مواضع خود در مناطق سهیل تنگی، میجگل و کلینگل مجبور عقب نشینی شده است.

گفته می گردد که در نتیجه درگیری های روز گذشته نیز 5 جنگجوی داعشی کشته، سه تن زخمی و 10 جنگجوی داعشی نیز به اسارت طالبان در آمده است.

طالبان و داعش در حالی بار دیگر در شرق افغانستان درگیر شده اند که بعضی از مقامات و نمایندگان افغان همیشه نیروهای آمریکایی را به حمایت از گروه تروریستی داعش متهم می نمایند.

با وجود اینکه حمایت نیروهای آمریکایی و ناتو از گروه تروریستی داعش بارها در سطح رسانه ها مطرح شده اما دولت افغانستان تا کنون پرسش قناعت بخشی ارائه ننموده اند.

وزارت دفاع افغانستان همیشه تاکید نموده است که نیروهای امنیتی عملیات های نظامی را برای سرکوب داعش در دست اجرا دارد و ادعای حمایت از داعش توسط نیروهای ائتلاف نیز حقیقت ندارد.

اما این عملیات ها نه تنها منجر به سرکوب داعش نشد بلکه حضور محدود گروه تروریستی داعش از چندین شهرستان در ننگرهار به ولایت های همجوار آن از جمله کنر و نورستان نیز گسترش یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سرکوب ده ها داعشی بر اثر عملیات طالبان در شرق افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکوب ده ها داعشی بر اثر عملیات طالبان در شرق افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید