رایزنی برجامی عراقچی با ریابکوف در روسیه

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، ایرنا نوشت: معاونان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه عصر امروز (پنجشنبه) در دیدار و گفت وگو با یکدیگر بر حفظ توافق هسته ای موسوم به برجام تأکید کردند.

رایزنی برجامی عراقچی با ریابکوف در روسیه

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای با اشاره به دیدار سرگئی ریابکوف و سیدعباس عراقچی اعلام کرد: در این نشست، دو طرف به گفتگو درباره اجرای برنامه جامع اقدام مشترک در مورد نحوه حل و فصل برنامه هسته ای ایران پرداختند.

بر اساس این بیانیه، دو طرف بار دیگر بر پایبندی خود به اجرای کامل این توافق با رعایت دقیق تعهدات آن، البته با در نظر دریافت تعادل منافع و اصل اجرای متقابل که برنامه عملیاتی بر اساس آن بنا شده، تأکید کردند.

در این دیدار، در مورد اوضاع خلیج فارس نیز گفت وگو شد و معاونان وزیران امور خارجه ایران و روسیه، حمایت از ابتکارات و اقدامات سازنده و صادقانه با هدف جلوگیری از تشدید تنش ها را ابراز داشتند.

دوشنبه گذشته سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد که ایران شاهد اقدام ویژه ای از سوی کشورهای باقیمانده در برجام باشد و گفت: در غیر این صورت آماده برداشتن گام چهارم هستیم.

وی درباره آخرین تحولات مربوط به اجرای گام چهارم توضیح داد: گام چهارم طراحی شده است. بعضی موارد که از سوی سازمان انرژی اتمی اعلام شد، شامل همین مسائل است. موارد دیگری هم است که در مرحله تصمیم گیری است. امیدواریم کار به مرحله چهارم نکشد و شاهد قدم و تحولات ویژه ای از سوی کشورهای باقی مانده در برجام باشیم وگرنه ایران آماده برداشتن گام چهارم است.

موسوی همچنین درباره طرح مشترک فرانسه و ژاپن به ایران برای اجرای کامل برجام اعلام کرد: این همان طرح قبلی است که تاکنون بی نتیجه مانده است. ما جمع زدن ارقام را درک نمی کنیم. طرح مشابهی هم از سوی ژاپنی ها ارائه شده بود که می توانست یاری کننده باشد. من از طرح جدید اطلاعی جدیدی ندارم.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "رایزنی برجامی عراقچی با ریابکوف در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی برجامی عراقچی با ریابکوف در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید