دیپلمات روس: نباید در کار کمیته قانون اساسی سوریه دخالت کرد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل از کشورهای دنیا خواست تا در کار کمیته قانون اساسی سوریه دخالت نکنند.

دیپلمات روس: نباید در کار کمیته قانون اساسی سوریه دخالت کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل خواهان آن شد که در فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه که کار خود را ر ژنو شروع نموده، دخالت نکرد و به طرفین سوری این امکان داده گردد تا خود به توافق برسند.

این دیپلمات روس شب گذشته در مقر سازمان ملل در نیویورک در تفسیر شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه، گفت: ما (سه کشور روسیه، ایران و ترکیه) در چارچوب مذاکرات آستانه، کوشش زیادی نموده و نقش معین نماینده ای در تشکیل این کمیته داشتیم. اکنون باید به خود طرفین سوری اجازه داد تا با یکدیگر صحبت نمایند و درباره سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند.

نماینده روسیه در سازمان ملل تأکید کرد، کسی از خارج نباید در کار کمیته قانون اساسی سوریه دخالت کند و باید اجازه داد تا آنها بین خود به توافق دست یابند.

پیش از این الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه نیز گفته بود، مقامات مسکو امیدوارند جامعه بین الملل از فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه حمایت کند و کمیته برای رسیدن به منافع سیاسی خاص مورد استفاده قرار نگیرد. به گفته وی، مهمترین مسئله آن است که همه چیز در جهت منافع مشترک پیش رود تا صلح در سراسر خاک سوریه برقرار شده و راه چاره مناسبی برای بحران سیاسی در این کشور به دست آید و روسیه به نتیجه کار کمیته قانون اساسی سوریه خوش بین است.

نخستین نشست کمیته قانون اساسی سوریه در تاریخ 30 اکتبر (8 آبان ماه) در ژنو برگزار گردید. کمیته قانون اساسی سوریه 150 عضو دارد و عملاً از 3 گروه 50 نفری از نمایندگان دولت بشار اسد، گروه های مخالف دمشق و جامعه مدنی این کشور تشکیل می گردد. اصلی ترین وظیفه این کمیته تهیه طرح جدیدی برای اصلاح قانون اساسی سوریه است.

این کمیته مورد حمایت مستقیم سازمان ملل قرار داشته و یکی از اهداف معین شده در قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت درباره حل بحران سوریه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیپلمات روس: نباید در کار کمیته قانون اساسی سوریه دخالت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روس: نباید در کار کمیته قانون اساسی سوریه دخالت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید